НОВИНИ

Кернес виніс скандал з меморіальною дошкою Шевельову на розгляд міськради

Харківський міський голова Геннадій Кернес доручив включити до порядку денного чергової сесії питання про рішення топонімічної комісії про встановлення меморіальної дошки українському лінгвістові Юрію Шевельову. Про це повідомляє прес-служба міськради Харкова.

«Таким чином, Юридичний департамент включить до порядку денного питання про рішення міської комісії з питань топоніміки, яка дозволила установку меморіальної дошки професору Юрію Шевельову на будинку, де він жив до 1943 року», - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось, раніше Громадський комітет зі вшанування 105-річчя Юрія Шевельова заявляв про фальсифікацію рішення комісії з топоніміки Харківської міськради щодо заборони встановлення меморіальної дошки відомому українському мовознавцю. Зокрема, до документу «заднім числом» включені пункти про скасування рішення Топонімічної комісії від 24 травня 2011 року та рекомендацій відмінити рішення Харківського міського голови про встановлення дошки Юрію Шевельову.

Крім того, громадські активісти запевняють, що комісія також сфальсифікувала результати голосування, «зарахувавши» голоси членів комісії, які б ні за яких обставин ніколи не проголосували б за такі рішення.

До того, заступник голови топонімічної комісії Харківської міськради Олексій Хорошковатий запевняв, що незадовго до відкриття меморіальної дошки, яке планувалося на 5 вересня, до комісії звернувся антифашистський комітет з вимогою не допустити появу пам’ятної дошки в центрі Харкова, оскільки «співпрацював з окупаційною владою», зокрема публікував свої статті в газеті «Нова Україна», а це видання представляло інтереси окупаційної влади.

Як повідомляв Тиждень.ua, до міського голови Геннадія Кернеса та губернатора Михайла Добкіна надійшли звернення від ветеранських та «антифашистських» організацій, у котрих Шевельов названий «поплічником нацистів», а відтак увічнення його пам’яті вимагають заборонити.

Нагадаємо, у Харкові 3 вересня пізно ввечері терміново відкрили меморіальну дошку видатному мовознавцеві Юрієві Шевельову, заявляючи, що міська влада має намір у середу скасувати своє рішення про її встановлення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.