НОВИНИ

Кожара запевняє, що угода про асоціацію з ЄС не вплине на співпрацю з Митним союзом

Угода про асоціацію України з ЄС жодним чином не вплине на розвиток співпраці Києва з Митним союзом. Про це на брифінгу в Кабінеті міністрів заявив міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

"Ми сьогодні ведемо переговори як з Митним союзом для єдиної економічної організації , так і з країнами – його членами. Вивчаємо ті статутні угоди , до яких ми на сьогоднішній день можемо приєднатися . Угода про асоціацію жодним чином не спрямоване проти розвитку співробітництва України з МС і РФ", - заявив Кожара.

За його словами , Верховна рада розуміє , що це питання "штучне", "адже у світі існує десятки зон вільної торгівлі , які одна одній не суперечать".

"На сьогоднішній день ми не бачимо причин для того, щоб два торгові напрямки України (на Сході і на Заході ) суперечили один одному", - сказав міністр.

Крім того, Кожара нагадав, що Україна веде також переговори про зону вільної торгівлі з Ізраїлем і Туреччиною.

Як повідомлялось, 18 вересня Кабінет міністрів схвалив проект Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Прем’єр-містр Микола Азаров пояснив, що перебудова української економіки у зв’язку євроінтеграцією відкриє нові перспективи інтенсифікації співробітництва з країнами Митного союзу та СНД.

Раніше президент Вiктор Янукович заявляв, що Україна готова приєднатися до окремих положень Євразiйського та Митного союзiв, якi не суперечать нормам Свiтової органiзацiї торгiвлi (СОТ), що не перешкодить пiдписанню угоди про асоцiацiю з Євросоюзом. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалам.

Янукович зазначив, що вiдносини України з Митним союзом прописанi у меморандумi, який фактично дає країнi статус спостерiгача в об'єднаннi.

Нагадаємо, у серпні Кожара запевняв, що існування зон вільної торгівлі України одночасно з ЄС і країнами Митного союзу, що входять до СНД, значно підвищить геополітичну і геоекономічну роль України у світі.

Читайте також: Міжнародні експерти вбачають у Митному союзі неоімперіалістичну нору та фантомні болі Кремля

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.