НОВИНИ

Асад запевняє, що без додаткових умов готовий знищити всю хімзброю Сирії

Президент Сирії Башар Асад запевняє, що його країна не висуває ніяких додаткових умов для ліквідації хімічних матеріалів. Про це Асад заявивив у інтерв’ю Fox News.

«Ми не висуваємо умов. Вони (матеріали – ред.) мають бути знищені», – наголосив Асад.

Загалом, за його словами, уряд готовий виконати вимоги угоди, досягнутої між Росією та США у питанні хімічної зброї.

Згідно з домовленостями, Сирія має якнайшвидше надати інформацію про свою хімічну зброю та знищити усі її запаси до середини майбутнього року.

За підрахунками Асада, процес коштуватиме понад $1 млрд і триватиме близько року.

Асад також прокоментував позицію ООН, що отруйний газ зарин під час збройного конфлікту використали саме його військові.

Сирійський президент наполягає, що армія до цього не причетна, і стверджує, що докази цього в ООН незабаром оприлюднить Росія – союзник нинішнього сирійського режиму.

Як повідомлялось, згідно зі звітом експертів ООН, який прилюднено 16 вересня, "природні, хімічні та медичні зразки надають виразні і переконливі докази", що в районі Дамаска 21 серпня використовувалися ракети класу "земля -земля" з нервово-паралітичним газом зарин.

Генеральний секретар Пан Гі Мун підкреслив, що застосування хімічної зброї в Сирії - це воєнний злочин і серйозне порушення міжнародного права.

Раніше сирійський уряд погодився на ініціативу Росії надати хімічну зброю країни під міжнародний контроль, аби уникнути військового удару.

25 серпня влада Сирії вперше дозволила інспекторам відвідати одне з місць неподалік столиці, де, як стверджує опозиція, внаслідок кількох ударів урядових військ ракетами з хімічними боєголовками загинули сотні людей. Зокрема, сирійська опозиція запевняє, що на район Гута 20 серпня скинули ракети з боєголовками, начиненими отруйними речовинами. Унаслідок атаки загинули 1300 людей.

Уряд і армія Сирії заперечують використання хімічної зброї та звинувачують в цій атаці опозиційні сили.

Читайте також: Україна мляво реагувала на конфлікт у Сирії та опинилася у епіцентрі кількох скандалів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.