НОВИНИ

Президент Бразилії скасувала візит до США через шпигунський скандал

Президент Бразилії Ділма Руссеф скасувала державний візит до США через інформацію про можливе стеження американського Агентства національної безпеки за вищим керівництвом Бразилії.

У рамках зустрічі лідери Бразилії і США повинні були обговорити можливість укладення контракту на поставки реактивних винищувачів на суму в 4 млрд дол, а також співробітництво в нафтовій сфері.

Як повідомлялось, інформацію про стеження за президентом Мексики Енріке Пенья Ньєто і президентом Бразилії Ділмою Русеф оприлюднив колишній працівник ЦРУ Едвард Сноуден. 1 вересня її опублікував журналіст Гленн Грінуолд. Зокрема, журналіст навів витяги з листування Ньєто. Крім того, ЗМІ повідомили про прослуховування його телефонних розмов. При цьому не повідомлялося, чи триває стеження зараз.

Також в документах зазначалося, що американські спецслужби стежили за бразильською нафтовою компанією Petrobras.

Спеціальна комісія бразильського парламенту, що займається розслідуванням випадків шпигунства АНБ, дозволила своїм представникам відправитися до Москви для зустрічі з Едвардом Сноуденом і з'ясування деталей.

Як повідомлялося, 30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.

Згідно з матеріалами, які він передав ЗМІ, американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

1 серпня Росія надала тимчасовий притулок Сноудену.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.