НОВИНИ

Росія підозрює, що ООН стала жертвою провокації з хімзброєю у Сирії

Росія «має серйозні підстави» вважати, що хімічна атака в передмісті Дамаска минулого місяця була провокацією. Про це 17 вересня після зустрічі з французьким колегою Лораном Фабіусом заявив міністр закордонних Росії Сєргєй Лавров.

За словами Лаврова, звіт ООН, оприлюднений вчора, не дає відповіді на всі питання Москви щодо хімічної атаки 21 серпня.

Водночас Фабіус заявив, що звіт експертів ООН не залишає сумнівів у тому, що відповідальними за напад, внаслідок якого, за деякими даними, загинули 1,4 тисячі людей, були урядові сили.

Лавров і Фабіус також визнали, що сторони мають різні підходи до того, як має бути вирішений сирійський конфлікт, проте наголосили на необхідності швидкого відновлення переговорів.

Як повідомлялось, згідно зі звітом експертів ООН, який прилюднено 16 вересня, "природні, хімічні та медичні зразки надають виразні і переконливі докази", що в районі Дамаска 21 серпня використовувалися ракети класу "земля -земля" з нервово-паралітичним газом зарин.

Генеральний секретар Пан Гі Мун підкреслив, що застосування хімічної зброї в Сирії - це воєнний злочин і серйозне порушення міжнародного права.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.