НОВИНИ

Експерт: зношеність медичного обладнання в Україні становить 70%

Нестача кваліфікованого медичного обслуговування в Україні пов’язана з низькими зарплатами лікарів, а також зі зношеністю медичного обладнання. Про це в інтерв’ю Тиждень.ua заявив президент Всеукраїнського лікарського товариства Олег Мусій.

«Якщо говорити про загальну кваліфікацію лікарів, то з нею проблематично. Хоча в Україні ще залишилися з радянських часів висококваліфіковані, але вузької спеціалізації кадри. За моїми спостереженнями, їх близько 10% загальної кількості. І сконцентровані вони в основному в багатопрофільних лікарнях обласного рівня і науково-дослідних інститутах», – заявив він і додав, що «тих, хто хоче працювати в системі охорони здоров’я на зарплату від 1,5 тис. грн, дедалі менше».

«Крім цього, з кваліфікацією пов’язана і якість медичного обладнання, зношеність якого становить 70%», – зауважив Мусій.

Як зауважує експерт, існує також проблема з якістю до- та післядипломної освіти лікарів – і в організації її як системи, і в кваліфікованості викладачів.

«Це окремий суттєвий підрозділ, який також необхідно змінювати. Реальна реформа (медицини. - Ред.) можлива тільки за політичної волі вищого керівництва держави та за умови її підтримки всіма учасниками системи охорони здоров’я: пацієнтами та лікарями. На моє переконання, ані першого, ані другого в Україні зараз немає», – підсумував він.

Повну версію інтерв'ю читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.