НОВИНИ

Експерт: Медична реформа Януковича не буде реалізована в обіцяні терміни

Медичну реформу, передбачену програмою Віктора Януковича, у задекларований термін - до 2014 року виконати не вдасться. Про це в інтерв’ю Тиждень.ua заявив президент Всеукраїнського лікарського товариства Олег Мусій.

"Однозначно до 2014 року її ніхто не виконає. Мало того, це навіть очевидно, відштовхуючись від одного з прийнятих законів, що стосується так званих пілотних регіонів: Дніпропетровської, Донецької, Вінницької областей та Києва. Експеримент із впровадження цієї реформи триватиме тільки в цих регіонах, а його результати, згідно із законом, підсумовуватимуть до кінця 2014 року. Це ще раз вказує на те, що за задекларованим терміном влада суттєво спізнюється. А отже, заявлений термін радше голослівний, аніж реальний", – заявив Мусій.

Водночас, за словами експерта, низка кроків, задекларованих у програмі реформ, не зовсім відповідає тому, що справді треба реформувати.

"Система охорони здоров’я дісталася нам у спадок з радянських часів, а тому потребує кардинальних змін, а не просто латання "дірок". Упущено надзвичайно важливий складник – зміну монопольного управління системою охорони здоров’я. В європейських країнах системою управляють по-партнерськи паритетно: з одного боку, державні органи – міністерство, департаменти та управління в регіонах, як в Україні. З іншого – професіонали, які безпосередньо працюють в охороні здоров’я: лікарі, медсестри, фармацевти. Для цього Верховна Рада мала б прийняти відповідний закон", - зазначив Мусій, додавши, що наразі не ухвалено кілька важливих для реформи законів.

Повну версію інтерв'ю читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.