НОВИНИ

Генеральний секретар ООН отримав доповідь експертів про хімзброю в Сирії

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун повідомив, що отримав доповіді експертів з хімзброї в Сирії.

За інформацією прес-служба ООН, він представить його в Раді Безпеки 16 вранці.

Комісія експертів у серпні проводила розслідування у Гуті - передмісті Дамаска, де 21 серпня імовірно застосовували хімічну зброю.

Доповідь повинна підтвердити це чи спростувати.

"Доповідь місії ООН з розслідування інформації про застосування хімічної зброї в Сирійській арабській республіці переданий генеральному секретарю", - йдеться в повідомленні.
Також наголошується, що генсек зустрінеться з журналістами в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, а також проінформує про результати розслідування Генеральну асамблею. Текст доповіді буде опублікований на сайті управління ООН з питань роззброєння.

Як повідомлялось, група інспекторів ООН з хімічної зброї, повернулася з Сирії 31 серпня.

12 вереня Секретаріат ООН отримав лист від влади Сирії про намір приєднатись до конвенції, яка забороняє застосування хімічної зброї.

США і Росія 14 вересня погодили принципи встановлення міжнародного контролю над хімічною зброєю в Сирії.

Раніше президент США Барак Обама звернувся до Конгресу з проханням відкласти голосування резолюції про початок військових дій у Сирії, щоб дати Росії час для переговорів про передачу сирійської хімічної зброї під міжнародний контроль. Зокрема, Обама висловив бажання перевірити, наскільки серйозні наміри Росії та Сирії з цього питання.

Нагадаємо, до цього сирійський уряд заявляв, що погодився на ініціативу Росії надати хімічну зброю країни під міжнародний контроль, аби уникнути військового удару.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.