НОВИНИ

Грецькі монастирі підозрюють у фінансових махінаціях

Спеціальна служба міністерства фінансів Греції з розслідування фінансових злочинів після перевірки монастирів виявила тисячі фіктивних рахунків на підставних осіб, в тому числі в'язнів, пише видання "Етнос".

Згідно з результатами перевірок, десятки монастирів у Греції брали участь в отриманні незаконних субсидій, надаючи фальшиві документи. Фіктивні рахунки державі пред'являли тисячі фермерів, пенсіонерів, підприємців, ув'язнених і священиків. Виявлено 4,103 тисячі емітентів підроблених і фіктивних рахунків.

Найбільш поширеною практикою в таких випадках було наймання монастирями для робіт місцевих підрядників. У фіктивних рахунках ціна за виконані роботи завищувалася в рази, а різниця між реальною вартістю і сумою рахунку привласнювалась.

"Згідно з розслідуванням, десятки монастирів брали участь у виписці підроблених рахунків. З них відзначився монастир Симонапетра ("Симонов камінь"  на Афоні), який виписав рахунки на €600 тисяч, в тому числі на ім'я ув'язненого у в'язниці міста Діавата (поблизу Салонік). Ув'язнений був названий підрядником на роботи з реставрації ", - пише видання.

В іншому монастирі - на Криті - виявлено фіктивні рахунки на €270 тисяч.

Загалом перевірки у Греції виявили підроблених і фіктивних рахунків на €5 мільярдів. "Варто зазначити, що ця сума за підсумками перевірки лише 20% порушень, які розслідувалися", - пише грецьке видання.

Як відомо,  влада Греції провадить жорсткі реформи заради економії та отримання кредитів міжнародої спільноти для обслуговування зовнішнього боргу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.