НОВИНИ

Ештон може приїхати до Києва напередодні Вільнюського саміту

Верховний представник із закордонних справ і безпекової політики Європейського Союзу Кетрін Ештон може відвідати Київ до Вільнюського саміту, якщо Україна продемонструє готовність до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на власні джерела.

Видання вказує, що до листопада в Україні відбудеться декілька візитів високопосадовців ЄС. Зокрема, 19-22 вересня на зустріч YES  - Ялтинської європейської стратегії, запрошені члени наглядової місії Європарламенту Пет Кокс і Алєксандр Кваснєвський, а також  єврокомісар Штефан Фюле.    

Ще один візит єврокомісара Фюле в Україну запланований на 10-11 жовтня. «Судячи з усього, його основна мета - підбити попередні підсумки перед вирішальним засіданням Ради ЄС у Люксембурзі та надати максимальне прискорення українській стороні на фінішній прямій. Планується участь єврокомісара у засіданні Національного круглого столу "Злагода заради європейського майбутнього" за участю представників і влади, і опозиції - за задумом організаторів, захід має на меті ще раз продемонструвати Євросоюзу єдність основних українських політичних сил у прагненні до підписання Угоди про асоціацію та подальшої євроінтеграції», - пише ZN.UA.

«Говорять, що якщо в Україні все буде складатися більш-менш оптимістично, то до Вільнюського саміту в Київ може заглянути і сама пані Ештон», - пише видання, вказуючи, що наразі  фон для згаданих візитів є досить позитивним.

Як відомо, саміт Східного партнерства у Вільнюсі запланований на 28-29 листопада.

У червні прем'єр Микола Азаров   в Люксембурзі провів зустрічі з верховним представником ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон та комісаром ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.