НОВИНИ

У Польщі пам’ятники радянським воїнам облили червоною фарбою

У Польщі протягом тижня пошкодили пам’ятники радянським воїнам у Познані та Легніці.

В ніч на 11 вересня у місті Познань невідомі облили червоною фарбою декілька пам'ятників радянським воїнам  на території меморіального комплексу Цитадель, де поховані майже шість тисяч солдат.

Зокрема, пошкодили пам'ятник радянсько-польському військовому співробітництву, барельєф біля підніжжя стели та меморіальну дошку маршалу Васілію Чуйкову.

Речник керівника адміністрації Великопольського воєводства Томаш Штубе заявив, що, "на жаль, подібне трапляється в Польщі, але актів таких масштабів давно не відбувалося".

В той же час генеральний консул РФ у Познані Владімір Ткачов відзначив, що  своє обурення подією висловила не тільки російська сторона, а й місцева влада та жителі Познані..

"Ми висловили місцевій владі своє обурення та просимо знайти і покарати винних. Розслідування вже проводиться. З поліцією ми обговорили заходи щодо охорони пам'яток в майбутньому", - сказав консул РФ.

Вже в ніч на 13 вересня у місті Легніца червоною фарбою обмалювали пам'ятник радянсько - польському братерству по зброї.

 

Як розповів речник місцевої поліції Славомір Масоіч, на пам’ятнику залишилися дві червоні плями "Ми будемо намагатися знайти і затримати винних" , - сказав він.

Речник поліції додав, що того ж дня у місті відбулась демонстрація організації "Загальнопольська молодь" , яка протестувала  проти проведення російсько-польської пам'ятної зустрічі колишніх і нинішніх мешканців Легніци, присвяченій 20-й річниці виведення радянських військ з регіону.

Варто відзначити, що 14 вересня польський Окружний суд Варшава-Прага завершив повторний розгляд справи про пошкодження меморіалів радянським воїнам у Варшаві.

Справа про вандалізм триває з вересня 2011 року, коли двоє молодих людей облили червоною фарбою  два  пам'ятника, присвячених Другій світовій війні -  Меморіал радянсько-польському братерству по зброї, а також пам'ятник на подяку Червоній Армії в Скаришевськом парку.

На початку липня районний суд визнав, що  пошкоджені споруди не "не відповідають визначенню пам'ятника".

Окружний суд визнав, що вони є пам'ятками і мають право на захист. Тепер, ця справа буде повторно розглядатися у районному суді. Прокуратура вимагає для хуліганів покарання у вигляді 10 місяців громадських робіт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.