НОВИНИ

США та Росія домовились про міжнародний контроль над хімзброєю у Сирії

США і Росія 14 вересня погодили принципи встановлення міжнародного контролю над хімічною зброєю в Сирії. Про це заявив держсекретар США Джон Керрі на прес-конференції після переговорів з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим у Женеві.

Керрі зазначив, що Дамаск протягом тижня має надати інформацію про арсенал його хімічної зброї та негайно забезпечити доступ в країну міжнародних інспекторів.

Як повідомлялось, 12 вересня секретаріат ООН отримав лист Сирії про намір приєднатись до конвенції, яка забороняє застосування хімічної зброї.

Раніше президент США Барак Обама звернувся до Конгресу з проханням відкласти голосування резолюції про початок військових дій у Сирії, щоб дати Росії час для переговорів про передачу сирійської хімічної зброї під міжнародний контроль. Зокрема, Обама висловив бажання перевірити, наскільки серйозні наміри Росії та Сирії з цього питання.

Нагадаємо, до цього сирійський уряд заявляв, що погодився на ініціативу Росії надати хімічну зброю країни під міжнародний контроль, аби уникнути військового удару.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.