НОВИНИ

Держслужба експортного контролю: Російські військові вантажі до Сирії не проходили через Україну

Державна служба експортного контролю заперечує озвучені виданням The Washington Post припущення щодо транзиту через український спеціалізований порт "Октябрьск" у Миколаївській області в 2012-2013 роках військових вантажів з Росії до Сирії. Про це йдеться у відповіді відомства на запит агенції "Інтерфакс-Україна".

"Інформуємо, що протягом 2012-2013 років  дозвільних документів на транзит товарів військового призначення з РФ через територію нашої держави до Сирії Державна служба експортного контролю не видавала", - йдеться в відповіді на запит.

В той же час відомство нагадує, що заборони на постачання озброєння до Сирії наразі немає. Резолюціями Генасамблеї ООН та Ради безпеки ООН щодо Сирії був ведений пакет економічних санкцій. "Дані резолюції не встановлюють ембарго на постачання озброєнь до Сирії" , - йдеться у документі.

Як повідомлялось, 9 вересня видання The Washington Post, на підставі результатів дослідження неурядової організації C4ADS повідомило, що через український порт «Октябрськ» у Миколаївській області ймовірно здійснювалися поставки російської зброї для режиму Асада у Сирії.

Автори дослідження пов’язують деякі великі судна, що заходили у цей порт, з мережею бізнесменів та компаній, які мають зв'язок з висопоставленими урядовцями у Росії та Україні.

Головна підозра, на яку посилаються автори дослідження, - це прогалини у даних транспондера (пристрою для фіксації руху судна).

«Прогалини у даних транспондера, є відносно недавнім феноменом, що збігається із міжнародною критикою Росії щодо допомоги своєму тривалому сирійському союзникові, не зважаючи на важкі репресії з боку цього уряду щодо мирного населення», - пише видання.

Аналітики вважають цей порт одним із центрів потужної міжнародної мережі торгівлі зброєї, що поєднує Україну та Росію. У звіті C4ADS вказується, що «Октябрськ» є вихідною точкою для постачання зброї у кілька десятків країн, серед яких Судан, Демократична республіка Конго, М’янма, Венесуела, Китай, Ангола та Іран.

Міністерство закордонних справ України 10 вересня поширило заяву, в якій йдеться, що жодних поставок або транзиту з РФ територією України товарів військового призначення до Сирії не здійснювалося

У відповіді на запит Тиждень.ua керівництво порту «Октябрськ» повідомило, що  упродовж останніх двох років грузи військового призначення в напрямку портів Сирії портом «Октябрьск» не оброблялись

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.