НОВИНИ

Азаров сподівається, що у 2015 році Shell вже добуватиме в Україні значні обсяги газу

Прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що компанія Royal Dutch Shell з 2015 року планує видобувати газ на Юзівському газовому родовищі. Про це він сказав під час брифінгу в Гаазі після підписання операційної угоди між компаніями Shell та «Надра Юзівська»

Він вказав, що після підписання угоди про розподіл вуглеводнів,  Shell  починає роботи з освоєння родовищ в Україні.

"Про це ми сьогодні говорили з президентом компанії Shell і намітили, що приблизно в 2015 році Shell вже буде добувати в Україні значні обсяги газу", - сказав Азаров.

Водночас, він наголосив на важливості співпраці з Shell для забезпечення енергетичної незалежності України.

«Звичайно, не варто недооцінювати усі ці труднощі, які існують при освоєнні сланцевих родовищ. Попереду непроста робота, але ми і компанія «Royal Dutch Shell» впевнені, що ми на правильному шляху, і угода відповідає нашим національним інтересам, і вона врешті-решт вирішить проблему забезпечення України власним газом. Це дуже важливо», - сказав Азаров.

Як повідомлялось, 12 вересня компанія Royal Dutch Shell та компанія «Надра Юзівська» підписали операційні угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться на Юзівської площі.  

Для проведення розвідувальних робіт Shell планує виділити понад $500 млн, а загальні інвестиції в промислову розвідку і будівництво комунікацій на Юзівській площі компанія оцінює в $10 млрд. Очікується, що на першому етапі для розвідки пробурять 15 свердловин.

Раніше Shell заявляла, що видобуток нетрадиційного газу на території Харківської та Донецької областей не спричинить забруднення ґрунтових вод.

Згодом віце-президент компанії Shell в Україні Грехем Тайлі заявив, що видобуток газу не розпочнеться доти, доки не будуть проведені екологічні дослідження.

Ресурси Юзівської площі, що в  Харківській  та Донецькій областях, попередньо оцінюються в 4,054 трлн м³ газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.