НОВИНИ

Україна відібрала на Оскар фільм про Параджанова

Фільм «Параджанов» висунули від України на номінацію премії «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук в категорії «Кращий фільм іноземною мовою». Про це повідомляє Асоціація продюсерів України на своїй сторінці у Facebook.

12 вересня український Оскарівський комітет оголосив переможця, якого  цьогоріч обирали з трьох фільмів, що пройшли до фінального відбору.

Серед них «Вічне повернення» режисера Кіри Муратової, «Параджанов» режисерів Олени Фетісової і Сержа Аведікяна і «Хайтарма» режисера Ахтема Сейтаблаєва.

До 1 жовтня фільм-претендент від України повинен бути прийнятий Американською академією кінематографічних мистецтв і наук  для подальшого відбору серед фільмів інших країн.

У США номінанти у всіх 24-х категоріях (в категорії  Фільм іноземною мовою їх буде п'ять) будуть оголошені 16 січня 2014 року.

 86-а церемонія вручення премії «Оскар» за заслуги в галузі кінематографу за 2012 рік відбудеться 2 березня 2014 року в Лос-Анджелесі.

Як відомо, фільм « Параджанов» - дебютний повнометражний фільм співрежисера Олени Фетісової (Україна ) і Сержа Аведікяна ( Франція ), цьогоріч отримав приз «Золотий Дюк» за Кращий український повнометражний фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі.  Фільм розповідає про кінорежисера Сергія Параджанова  та його конфлікт з  радянським  режимом.

  

Нагадаємо,  у 2012 році  претендентом від України на Оскар був висунутий фільм "ТойХтоПройшовКрізьВогонь", однак він не потрапив до номінації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.