НОВИНИ

Суд залишив без розгляду справу проти лідерів опозиції щодо блокування Ради

Печерський районний суд Києва залишив без розгляду провадження за позовом Віри Іванової до лідерів опозиційних фракцій про визнання неправомірним блокування роботи Верховної Ради. Відповідне рішення оголосила суддя Олеся Батрин.

Рішення залишити позов без розгляду ухвалили через неповагу позивача до суду.

 Суддя вказала, що  громадянка Іванова пішла з судового засідання без попередження та не надавши суду заяву про можливість розгляду справи за її відсутності.

На початку засідання суд не задовольнив клопотання голови фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка, в якому він заявляв, що  позов належить до адміністративної юрисдикції, а не цивільної.

Суддя відзначила, що  що позов повинен розглядатися в порядку цивільного судочинства.

Як відомо,  Віра Іванова подала судовий позов з вимогою визнати дії лідера фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка, фракції УДАР Віталія Кличка та «Свобода» Олега Тягнибока під час блокування трибуни ВР незаконними. Суд уже кілька разів переносив розгляд цієї справи.

У травні  Голосіївський районний суд міста Києва закрив ідентичне провадження від Віри Іванової проти голів опозиціних фракцій у справі щодо блокування трибуни Верховної Ради.  Захист довів, що блокування трибуни народними депутатами було формою громадського спротиву, а не реалізацією управлінських функцій, а отже, нардепи діяли як громадяни України, а не як суб’єкти владних повноважень.

Загалом протягом другої сесії Верховної Ради опозиція шість разів блокувала Раду. Найдовше блокування протривало 17 днів, найкоротше – менше ніж півгодини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.