НОВИНИ

Азаров вирішив, що заборона міліції "трусити" торговців на базарах активізує економіку

Серед найбільш поширених нарікань з боку малого і середнього бізнесу є надмірне втручання контролюючих і правоохоронних органів в підприємницьку діяльність. Про це 11 вересня на засіданні уряду заявив прем’єр-мінстр Микола Азаров.

«Саме тому при формуванні Державної програми активізації економіки на 2013-2014 рр. ми поставили завдання розробити зміни до законодавства, які позбавляють співробітників міліції повноважень складати протоколів за порушення правил торгівлі на ринках», - заявив Азаров.

Він зауважив, що такі зміни уряд плануємо схвалити і направити до парламенту.

За словами прем’єра, «міліції є чим займатися: запобігати злочинам проти життя та здоров’я, честі та гідності людини, проти власності, громадської безпеки тощо».

Крім того, Азаров повідомив, що для покращення якості і доступності адміністративних послуг з державної реєстрації прав на нерухоме майно уряд розгляне законопроект, яким пропонується розширити повноваження нотаріусів.

«Це кардинально скоротить час, який люди витрачають на збір необхідних документів». – запевнив Азаров.

Читайте також: Розвитку бізнесу в Україні перешкоджають корупція та фіскальна політика влади

Як повідомлялось, на минулому засіданні уряду Азаров наказав відновити після літньої спеки сільськогосподарські ярмарки, які вносять «вагомий внесок у розвиток внутрішнього ринку».

У березні Азаров запевняв, що після аномальних снігопадів, «найкращий, випробуваний спосіб нормалізації ситуації» в країні – «організація ярмарків із продажу сільськогосподарської продукції».

Минулого року у Азаров наказав міністерствам і відомствам, місцевим держадміністраціям зробити для людей свята радісними для чого провести 2,5 тис. передноворічних ярмарків, на яких реалізувати 30 тисяч тонн сільськогосподарської та продовольчої продукції.

Раніше президент Віктор Янукович заявляв, що Україна повинна провести роботу з дерегуляції та спрощення видачі дозвільних документів для того, щоби в рейтингу легкості ведення бізнесу (Doing Business) Світового банку увійти в топ-100 країн. Наразі вона посідає 137 місце серед 185.

Україна у міжнародних рейтингах за сприятливістю умов ведення бізнесу і перспектив розвитку економіки зазвичай займає місця наприкінці списку, серед країн Африки і Азії. При цьому поступається більшості пострадянських республік.

Читайте також: Чергове покращення для своїх. Програма уряду не привнесе якісних змін в економіці

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.