НОВИНИ

У Латвії в Музеї окупації розповідатимуть про геноцид українців

У Ризі 11 вересня у Музеї окупації Латвії відбудеться відкриття виставки «Голодомор в Україні 1932—1933 років — геноцид українського народу». Про це повідомляє Центр досліджень визвольного руху.

Захід приурочено до 80-х роковин Голодомору в Україні.

За інформацією Конгресу українців Латвії, основу виставки складають плакати, архівні матеріали, документи тих часів, фільми про Голодомор 1932—1933 років. За словами організаторів, ця виставка — це освітлення історичної правди про злочини тоталітарного режиму більшовиків на території України, переосмислення трагедій минулого і вшанування пам’яті невинно вбитих людей.

«Знайдені архівні документи вищих партійних та державних органів влади Радянського Союзу, а також документи міжнародних організацій підтверджують, що Голодомор є геноцидом українського народу, а голод використовувався як зброя масового знищення людей. Відвідувачі виставки ознайомляться з фотографіями і періодичними виданнями того часу, публіцистичними творами вітчизняних і зарубіжних літераторів, науковими працями дослідників, спогадами свідків голоду, рецептами сурогатних страв, за допомогою яких люди виживали в той жахливий час», — зазначають у Конгресі українців Латвії.

Виставка буде представлена у Ризі у Музеї окупації Латвії з 11 вересня по 11 жовтня та в місті Єлгава у листопаді.

Як відомо, цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні. Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору, створений у 2010 році, вже розпочав підготовку до проведення пам’ятних заходів 23 листопада.