НОВИНИ

МЗС заперечує транзит російської зброї у Сирію через Україну

Жодних поставок або транзиту з РФ територією України товарів військового призначення до Сирії не здійснювалося. Про це йдеться у заяві МЗС України, оприлюдненій прес-службою відомства.

«З приводу опублікованої нещодавно в американській газеті «Вашингтон Пост» статті «Росія поставляє озброєння до Сирії через український порт» МЗС України відповідально заявляє, що протягом 2012-2013 рр. жодних поставок або транзиту з РФ територією нашої держави товарів військового призначення до Сирії не здійснювалося», - йдеться у заяві.

Водночас МЗС закликає інші держави «дотримуватися такого ж відповідального підходу»

Як повідомлялось, 9 вересня видання The Washington Post, на підставі результатів дослідження неурядової організації C4ADS повідомило, що через український порт «Октябрськ» у Миколаївській області ймовірно здійснювалися поставки російської зброї для режиму Асада у Сирії.

Автори дослідження пов’язують деякі великі судна, що заходили у цей порт, з мережею бізнесменів та компаній, які мають зв'язок з висопоставленими урядовцями у Росії та Україні.

Головна підозра, на яку посилаються автори дослідження, - це прогалини у даних транспондера (пристрою для фіксації руху судна).

«Прогалини у даних транспондера, є відносно недавнім феноменом, що збігається із міжнародною критикою Росії щодо допомоги своєму тривалому сирійському союзникові, не зважаючи на важкі репресії з боку цього уряду щодо мирного населення», - пише видання.

Аналітики вважають цей порт одним із центрів потужної міжнародної мережі торгівлі зброєї, що поєднує Україну та Росію. У звіті C4ADS вказується, що «Октябрськ» є вихідною точкою для постачання зброї у кілька десятків країн, серед яких Судан, Демократична республіка Конго, М’янма, Венесуела, Китай, Ангола та Іран.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.