НОВИНИ

Мельник "виринув" у США

Ректор Національного університету Державної податкової служби Петро Мельник перебуває у США.

За інформацією джерел газети "КомерсантЪ-Украина", його затримала американська поліція ще в серпні. Хоча між Україною і США немає договору про екстрадицію , механізми для передачі пана Мельника українській владі існують. Поки ж правоохоронні органи нашої країни отримають можливість проводити з ним слідчі дії.

Про перебування Мельника у США виданню повідомило високопоставлене джерело в дипломатичних колах.

"Місцеперебування Петра Мельника встановлено ще в середині серпня, після чого його затримала американська поліцією", - підтвердив інформацію співрозмовник видання у МВС. Водночас він не уточнив, у якому саме місті відбулося затримання . Проте раніше ЗМІ повідомляли, що донька Мельника живе в Лос- Анджелосі.

Співрозмовники в МВС зазначають, оскільки між Україною і США немає договору про екстрадицію, домогтися видачі Мельника буде складно. "Втім, нашим співробітникам нададуть можливість проводити певні слідчі дії, зокрема допити", - розповіли представники МВС.

Втім, як повідомили в Генпрокуратурі (ГПУ), можливості для екстрадиції Мельника таки існують. "Згідно з діючою практикою, якщо з країною відсутній договір про екстрадицію, то правова допомога може надаватися на умовах взаємності. Тобто ми направляємо відповідний запит в країну, від якої хочемо отримати допомогу, а в обмін письмово гарантуємо владі цієї країни, що в майбутньому розглянемо їх запит про надання аналогічного виду правової допомоги", - пояснили в ГПУ.

Для вирішення питань про екстрадицію в такій ситуації підключаються дипломатичні канали. "Уповноважений орган нашої держави направляє в Міністерство закордонних справ запит про надання правової допомоги, а потім МЗС дипломатичним шляхом передає запит компетентному органу країни, якій адресовано запит " , - зазначили в ГПУ, і додали, що, крім того, запит на екстрадицію може спрямовуватися на підставі запиту та іншої країни.

Як повідомлялось, ректора Національного університету Державної податкової служби затриманали в Україні 27 липня при отриманні хабара і в якості запобіжного заходу помістили під домашній арешт. Однак у ніч на 9 серпня він зняв електронний браслет, за допомогою якого контролювалося його переміщення, і втік.

Пізніше стало відомо, що Мельник перетнув кордон Білорусії, звідки виїхав до однієї з європейських країн.

Лише 12 серпня Печерський райсуд Києва дозволив затримати Мельника для зміни йому запобіжного заходу, і тільки 14 серпня ректора оголосили в міжнародний розшук.

27 серпня міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявив, що міліції вдалося встановити країну, в якій переховується Мельник. Проте міністр відмовився повідомити подробиці.

Колишній ректор мав кілька закордонних паспортів з діючими візами.

Читайте також: «Полетів, але обіцяв повернутись»: втеча Мельника як втілення української корупції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.