НОВИНИ

Член ЦВК пояснив, що прийшов на збори до комуністів "як фізична особа"

Член Центральної виборчої комісії Юрій Донченко заявляє, що був присутній на зборах громадян, організованих Комуністичною партією щодо референдуму про приєднання України до ЄврАзЕС, як фізична особа. Про це повідомила у своєму Facebook координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

"Я не знаю заборони суду щодо заборони членам ЦВК приймати участь. Я знаю, що заборонено комісії направляти сюди представника. Така заборона є. Але заборони стосовно членам комісії присутнім бути чи відсутнім, такої заборони немає суду", - цитує Айвазовська Донченка.

"Є присяга члена комісії. Згідно присяги член комісії повинен дотримуватися законів України, Конституції, незалежності та об’єктивності. Суд не заборонив проведення цих зборів. Тобто ці документи в ЦВК зайдуть. Як мені бути обєктивним якщо я не буду знати, що тут відбувається", - заявив член ЦВК

На запитання про те, чи присутній Донченко на заході як фізична особа, оскільки є заборона для ЦВК надсилати своїх представників на дані збори, він зазначив: "Як фізична особа яка хоче для себе у подальшому прийняти рішення з цих питань і бути об’єктивною. Я сьогодні сподівався подивитися".

Як відомо, 8 вересня у Києві, попри заборону Окружного адміністративного суду, КПУ провела збори громадян щодо приєднання України до Євразійського економічного співтовариства. На заході також був присутній член ЦВК Юрій Донченко.

За результатами зібрання було ухвалене питання, яке КПУ планує винести на референдум: " Чи підтримуєте ви приєднання України до Митного союзу Республіки Білорусь, Республіки Казахстан і Російської Федерації?” із варіантами відповіді “так” чи “ні”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.