НОВИНИ

Українці недоотримують 45% оплаченого тепла

Українці недоотримують 45% оплаченої теплової енергії через зношеність тепломереж і морально застарілі системи регулювання і транспортування теплової енергії та відсутність засобів обліку. Про це пише "Дзеркало тижня", посилаючись на оновлену Енергетичну стратегію України .

У затвердженій Кабміном стратегії вказується, що більшість мереж і джерел тепла "не мають коштів інструментального контролю теплових втрат, тому точної інформації про втрати немає" .

"Оціночно вони становлять не менше 30% , а насправді можуть бути і більшими. Значні обсяги втрат тепла в теплових мережах пов'язані з їх незадовільним фізичним станом, сьогодні зношеність магістральних і розподільних мереж сягає 70% їх загальної протяжності", - зазначають автори стратегії.

Крім того, "...морально застарілі групові та центральні теплопункти мають недосконалі системи регулювання відпускання теплової енергії щодо температури повітря . Це служить причиною додаткових втрат теплової енергії, які оцінюються в 10-15 %".

Тобто сумарно тепловтрати від виробника теплоносія до споживача оцінюються на рівні 40-45%.

Також у Енергостратегії вказується, хто за це платить. Згідно з документом, тариф обчислюється на стадії відпускання теплоносія в мережу і формується він "від витрат".

"Чинна практика обчислення тарифів на теплову енергію на стадії її відпускання в мережі призводить до відсутності фінансових стимулів до реконструкції тепломереж, що обумовлює низькі темпи їх відновлення" , - йдеться в документі.

"Фактично нікого не цікавить, якої якості, а точніше температури, теплоносій отримують споживачі - все вже сплачено. І це при тому, що розробники Енергостратегії визнають: системи централізованого теплопостачання мають значні втрати виробленої теплової енергії на стадії транспортування та розподілу тепла, часто трапляються аварії тепломереж...", - наголошується в матеріалі.

Видання інформує, що фактичне відпускання теплової енергії всіма джерелами систем центрального теплопостачання в останні роки становить приблизно 140 млн. гкал на рік з тенденцією до подальшого зниження.

Нагадаємо, наприкінці серпня Кабмін пропонував Верховнiй Радi ввести комплекс обмежувальних заходiв щодо переходу квартир на iндивiдуальне опалення i гаряче водопостачання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.