НОВИНИ

Рада затвердила космічну програму вартістю понад 2 млрд грн

Верховна Рада ухвалила загальнодержавну цільову науково-технічну космічну програму на 2013-2017 роки. За відповідний проект закону проголосували 5 вересня 313 народних депутатів із 393, що зареєструвалися в залі.

Орієнтовний загальний обсяг фінансування програми становить 2,58 млрд грн, зокрема з держбюджету - 1,12 млрд грн.

Основні заходи національної космічної програми на 2013-2017 роки передбачають запуск трьох космічних апаратів (дистанційного зондування Землі "Січ-2-1", науково-технологічного "Мікросат" та університетського "УМС-1") та  створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара (Бразилія).

Також передбачено створення системи геоінформаційного забезпечення та моніторингу надзвичайних ситуацій з використанням космічної інформації;  сприяння створенню національної супутникової системи зв'язку "Либідь"; створення новітньої ракетно-космічної техніки і технологій її виготовлення.

Також у програмі передбачається  розвиток міжнародної співпраці з РФ, країнами ЄС, Бразилією, Канадою, Білоруссю, США, Казахстаном, а також розширення співпраці з Європейським космічним агентством

Серед заходів програми також гарантоване оперативне надання органам виконавчої влади, що реалізують держполітику у сфері нацбезпеки та оборони, послуг космічного зв'язку і ретрансляції даних, координатно-часового та навігаційного забезпечення, а також поширення інформації супутників дистанційного зондування.

 Окрім того планується здійснення фундаментальних наукових космічних досліджень з астрофізики, космічної біології та матеріалознавства, підтримка використання наявної наземної космічної інфраструктури в міжнародних наукових експериментах та  виконання науково-освітніх програм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.