НОВИНИ

Рада спростила реєстрацію підприємців

Верховна Рада внесла зміни до закону про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців, якими спростила реєстрацію осіб як платників податків.

За відповідний законопроект у другому читанні 5 вересня проголосували 356 народних депутата з мінімально необхідних 226.

Законом передбачена можливість подання заяви про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість та/або обрання спрощеної системи оподаткування державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця.

До органів державної податкової служби одночасно з відомостями реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи - підприємця передається електронна копія заяви про обрання спрощеної системи оподаткування та/або заяви про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, виготовлена шляхом сканування, якщо такі заяви прикладені до реєстраційної картки.

Як відомо, у липні за підсумками першого раунду діалогу Україна-ЄС з питань бізнес-клімату Брюссель розкритикував українську владу у підміні реальних дій "обіцянками подальших двосторонніх дискусій".

Президент Віктор Янукович доручив створити робочу групу, яка до 18 вересня розробити план заходів, які, зокрема, дозволять прибрати тиск правоохоронних органів на бізнес

 Україна  в рейтингу легкості ведення бізнесу (Doing Business) Світового банку посідає 137 місце серед 185.

Загалом у міжнародних рейтингах за сприятливістю умов ведення бізнесу і перспектив розвитку економіки  Україна  зазвичай тримає місця наприкінці списку, серед країн Африки і Азії. При цьому поступається більшості пострадянських республік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.