НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: після саміту у Вільнюсі пріоритетом Януковича стане Росія

До саміту у Вільнюсі українська влада декларуватиме курс на євроінтеграцію, втім, після нього – спробує відновити партнерські стосунки з Росією. Такі прогнози в коментарі Тиждень.ua озвучив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Ситуація розвиватиметься наступним чином: до вільнюського саміту – курс на євроінтеграцію, тобто на підписання угоди про асоціацію з ЄС, зокрема, реалізація домашньої законодавчої програми, а от після – курс на відновлення партнерських стосунків з Росією. Тобто головним пріоритетом Януковича після саміту стане Росія», – вважає експерт.

І пояснює: така політика зможе пом’якшити реакцію проросійськи налаштованих прихильників ПР на євроінтеграцію України.

«Якщо очевидні будуть ознаки нормалізації стосунків між Януковичем і Путіним, тоді виборці українського президента реагуватимуть не так критично (на євроінтеграцію. – Ред.). А якщо криза з Росією буде системною, то безумно це може позбавити Януковича частини електорату», – зазначає політолог.

Втім, стосунки з Росією безумовно залежатимуть від Путіна, додає він.

«Ефективна реалізація цього курсу залежатиме від позиції Путіна – чи захоче він відновити партнерські стосунки з Україною. Думаю, що буде певний період охолодження. Можливо Путін діятиме більш гнучко, але певне показове покарання буде. Можливо згодом він діятиме більш гнучко і побачивши, що Янукович готовий до зближення, захоче цим скористатися», – вважає політолог.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.