НОВИНИ

У ЦВК немає грошей на вибори у проблемних округах

Виборча кампанія з повторних виборів до Верховної Ради у п'яти мажоритарних округах, які парламент призначив на 15 листопада, стартує в середині жовтня. Про це повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрія Магера.

"Середина жовтня - це буде початок виборчого процесу, якщо день голосування - 15-те грудня" , - сказав Магера.

За його словами, для організації та проведення виборів Верховна Рада ще має вести зміни до держбюджету про фінансування цих виборів.

"Центральній виборчій комісії, щоб пройти належним чином цей процес, потрібно, щоб Верховна Рада прийняла ще один закон - про внесення змін до закону про держбюджет на 2013-й рік , щоб додатково виділити кошти на ці округи" , - зазначив він.

За його словами, передбачені раніше в держбюджеті кошти на проведення в поточному році проміжних і повторних парламентських виборів Кабінет міністрів направив на інші цілі.

"Ця проблема виникла тому, що з бюджету уряд змушений був перекинути кошти на відшкодування заборгованості перед підприємством "Сітронікс" за відеоспостереження, яке було в Україні (на парламентських виборах у жовтні 2012 року – Ред.)" , - пояснив заступник голови ЦВК.

За словами Магери, гроші на погашення даної заборгованості Кабмін зняв також зі статті "Управління виборчим процесом", які були передбачені на видатки на функціонування самої ЦВК, в тому числі на заробітну плату співробітникам секретаріату.

"Тому немає ні єдиної копійки на проведення цих повторних виборів" , - констатував він.

Разом з тим, заступник голови ЦВК вважає, що у Верховній Раді не повинні виникнути проблеми з прийняттям даного закону.

"Я не думаю , що буде великою проблемою внести зміни до закону про держбюджет, тим більше законопроект у Верховній Раді вже є і залишилося тільки проголосувати за нього" , - зазначив Магера.

При цьому не зміг назвати суму, яка необхідна для проведення повторних виборів, пояснивши, що найближчим часом фахівці ЦВК уточнять її .

Нагадаємо, Верховна Рада в четвер призначила на 15 грудня повторні вибори народних депутатів у п'яти мажоритарних округах - № 94 (Обухів , Київська область), №132 (Первомайськ, Миколаївська область), №№ 194 і 197 (Черкаська область) та №225 (Київ, Шевченківський район). Згідно з законом, виборчий процес повторних виборів розпочинається за 60 днів до дня голосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.