НОВИНИ

Європарламент наступного тижня обговорить тиск Росії на сусідів

Європейський парламент вніс до порядку денного пленарного засідання в Страсбурзі 9-12 вересня питання про тиск з боку Росії на країни Східного партнерства. Відповідне рішення ухвалили на конференції президентів ЄП в Брюсселі 5 вересня.

Як повідомив віце-президент Європейської народної партії  Яцек Царіуш – Вольський, після розгляду питання очікується прийняття резолюції ЄП.

«Нещодавній тиск з боку Росії і наслідки, які мають країни Східного партнерства, оголошення про приєднання до Митного союзу Вірменії, заява прем'єр- міністра Грузії про розгляд такої можливості, торговельна війна з Україною, ряд погроз на адресу Молдови - це спроби поставити під питання все Східне партнерство», - сказав Яцек Царіуш - Вольський.

Він додав, що  Європейський парламент повинен мати чітку позицію щодо цього питання.

Як відомо, ініціаторами винесення питання на обговорення Європарламенту були члени ЄНП, які внесли заявку під назвою "Тиск , який чиниться Росією на країни Східного партнерства в контексті майбутнього саміту у Вільнюсі". 28 серпня питання торговельних суперечок Росії та України обговорили на засіданні комітету Європейського парламенту з питань закордонних справ  

Очікується, що дискусія в ЄП  відбудеться 11 вересня в рамках засідання, на якому буде присутня Верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон, що  перед дебатами оголосить позицію Єврокомісії.  Голосування резолюції відбудеться відразу ж після дискусії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.