НОВИНИ

Рада у першому читанні підтримала "європейський" законопроект про виконання судових рішень

Верховна Рада підтримала у першому читанні євроінтеграційний законопроект про виконання судових рішень. «За» проголосували 340 народних депутатів. Із законопроекту на вимогу опозиції було виключено прикінцеві положення, які дозволяли не виплачувати близько 30 мільярдів гривень заборгованості держави за рішеннями суддів, винесеними на користь українських громадян.

Згідно з законопроектом, невиплачені кошти за рішеннями судів, винесеними на підставі правовідносин, які мали місце до набрання чинності цього законопроекту, визнаються заборгованістю, якщо виконавчий документ було подано в порядку, визначеному цим законом.

Виконавчі документи, згідно з законопроектом, про стягнення коштів подаються до органу державної виконавчої служби протягом 3 місяців з дня набуття чинності закону.

Законопроект також встановлює, що термін позовної давності для заявлення вимог про стягнення коштів становить 6 місяців з дня набрання чинності цього закону.

Окрім того, згідно з законопроектом, рішення про стягнення коштів та виконавчі документи за цим рішенням, які не були подані у шестимісячний термін, не є підставою для відмови у виконанні вимог про стягнення.

У законопроекті також встановлюється, що заборгованість за таким рішенням суду, у першу чергу, погашається щодо стягнення аліментів, відшкодування збитків, каліцтва або шкоди здоров'ю, а також у зв'язку з втратою годувальника. У другу чергу відшкодовується заборгованість за рішеннями суду, пов'язаними з трудовими рішеннями, пенсійними та соціальними виплатами. У третю - заборгованість за всіма іншими судовими рішеннями.

У законопроекті встановлюється, що розмір бюджетних асигнувань на погашення заборгованості встановлюється законом про держбюджет на відповідний рік.

Даний законопроект стояв першим на порядку денному, проте раніше депутати не змогли домовитися про підтримку документа і спікер парламенту Володимир Рибак переніс голосування та провів нараду з головами фракцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.