НОВИНИ

Лутковська придумала механізм переконання ЄС у ефективному захисті прав людини в Україні

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська запропонує Європейської комісії механізм ефективної політики протидії дискримінації в Україні без спірних положень, які викликають дискусії в парламенті і неадекватно сприймаються в суспільстві. Про це Лутковська повідомила журналістам 5 вересня.

"Я пропоную інший варіант - представити Єврокомісії стратегію розвитку діяльності офісу (омбудсмена – Ред) у сфері недискримінації. У разі якщо ця стратегія задовольнить Єврокомісію, то говорити про те, щоб ми могли реалізувати ті механізми, які закладені в законопроекті (№ 2342 про внесення змін до законодавчих актів щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні – Ред.) зараз з розумінням європейських стандартів у сфері недискримінації, але без спірних положень", - сказала Лутковська.

Вона підкреслила, що їй «потрібен такий механізм для ефективного парламентського контролю за дотриманням прав людини в Україні»

«Я готова за такий механізм боротися. Кілька спірних положень, які не знаходять підтримки в суспільстві, не можуть стати перешкодою для реалізації таких хороших механізмів і практик. Тому я планую показати Єврокомісії свою стратегію діяльності в сфері боротьби з дискримінацією в Україні. Якщо така ідея буде підтримана Єврокомісією, то вона буде донесена до українського парламенту і реалізована у відповідних законодавчих актах», - пояснила Лутковська.

Вона додала, що як і раніше вважає, що Україні потрібно ефективне законодавство з приводу протидії дискримінації.

Лутковська також нагадала, що законопроект, навколо якого "зламано так багато списів у парламенті", стосується лише кількох спірних моментів, які необхідно внести у вже існуючі законодавчі акти.

"Через них ми не можемо знайти консенсус не тільки в парламенті, але й в українському суспільстві, тому що на думку більшості суспільства, це суперечить нашим традиційним засадам" , - зауважила вона.

Омбудсмен додала, що у такій ситуації парламент також має право приймати законопроекти всупереч позиції, існуючої серед громадян держави.

Раніше лідер фракції " Батьківщина" Арсеній Яценюк висловив думку, що омбудсмен В.Лутковська повинна представити свою позицію щодо законопроекту про протидію дискримінації в Україні європейській стороні , після чого відповідний законопроект може бути доопрацьований.

Як повідомлялось, 6 вересня 2012 року Верховна Рада ухвалила закон «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Згодом правозахисники закликали президента Віктора Януковича повернути закон на доопрацювання в Раду, оскільки документ  має чимало недоліків, наприклад, містить надто обмежений перелік антидискримінаційних ознак і не передбачає ані внесення змін до інших законодавчих актів, ані створення ефективного механізму практичного захисту людей від дискримінації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.