НОВИНИ

Литва ініціює для країн Східного партнерства створення фонду оборони

Литва продовжує консультації із партнерами у Європейському Союзі щодо започаткування оборонного фонду, який би підтримував участь країн програми Східного партнерства у оборонній політиці ЄС, заявив міністр оборони Литви Йозас Олекас.

Міністр сказав, що питання обговорюватиметься під час дводенної зустрічі міністрів ЄС, яка розпочнеться в сьогодні, 5 вересня у Вільнюсі, додаючи, що все ще неясно, чи плани про започаткування фонду буде офіційно оголошено.

«Я не знаю, чи зробимо ми заяву тут у Вільнюсі чи колись пізніше, хоча ми б хотіли стимулювати фінансування участі у Східному партнерстві», сказав міністр в інтерв’ю інформаційній агенції BNS 4 вересня.

За його словами, деякі країни вважають, що участь пострадянських країн у операціях спільної політики безпеки і оборони ЄС (CSDP) могла б фінансуватися радше грошима ЄС, а не із спеціального фонду.

«Деякі країни вважають, що це має фінансуватися грошима ЄС, хоча це не відбувається зараз, тому ми не покидаємо нашої ідеї, що це може бути кілька країн поки не розпочалося фінансування з боку ЄС», - пояснив Олекас.

За його словами, Великобританія та кілька інших країн, назви яких він відмовився уточнити, підтримують цю ініціативу.

«У серпні дипломати із міністерства сказали, що на початку фонд може включати 100 тис. євро, які підуть на підтримку участі країн-партнерів у операціях спільної політики безпеки і оборони ЄС», пише про це The Lithuania Tribune.

Дводенна зустріч міністрів оборони відбудеться у Вільнюсі і триватиме протягом 5-6 вересня. Передбачається, що її відвідає головний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен та Верховний представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Кетрін Ештон.

Олекас сказав, що одна із пропозицій, яку він збирається висловити під час зустрічі, стосуватиметься перегляду європейської стратегії оборони, яку було затверджено 10 років тому. І поштовх до цього має дати саміт з питань оборони ЄС, який відбудеться у грудні цього року. іністр також сказав, що Литва хоче глибшої співпраці між ЄС та НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.