НОВИНИ

СБУ не підтверджує участь українців у збройному конфлікті у Сирії, але перевіряє інформацію

Служба безпеки України перевіряє заяви про можливу участь українських громадян у збройному конфлікті в Сирії. Про це йдеться у повідомленні СБУ.

"Такі заходи вже проводяться певний час і ніякого підтвердження ця інформація не отримала", - йдеться у заяві, передає ЛігаБізнесІнформ.

Разом з тим в СБУ зазначають, що на території АР Крим прихильниками організації Хізб-ут-Тахрір серед мусульманської громади, особливо серед молоді, проводиться активна агітація за "допомогу Сирії".

«Це незаконно. СБУ гостро реагує на такі випадки. І надалі українська спецслужба вживатиме всі передбачені чинним законодавством заходи для недопущення незаконної участі громадян України у військових діях на території інших держав», - заявляють в СБУ.

Як повідомлялось, раніше посол Сирії в Україні Мохамед Саїд Акіль заявив про участь громадян України у війні в Сирії на боці опозиції. Водночас він заявив, що не може назвати приблизну кількість українців, які беруть участь у війні на стороні опозиції.

Міністерство закордонних справ України спростувало цю інформацію.

У свою чергу голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв визнав, що знає один випадок участі представника кримських татар у війні в Сирії на боці опозиції.

Як відомо,  Україна виступає за використання міжнародних політико-правових механізмів для дозволу конфлікту в Сирії та проти військового втручання в ситуацію в цій країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.