НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

В Україні працює лише половина працездатних в'язнів

В Україні в установах виконання покарань кількість працездатних засуджених станом на 1 серпня цього року становить 65 тис. 700, з них з них 5 тис. жінок. Водночас працевлаштовано – 30 тис. 200 осіб. Про це на запит Тиждень.ua повідомляє департамент організаційно-аналітичного, документального та правового забезпечення Державної пенітенціарної служби.

Тоді як загалом в Україні станом на 1 серпня налічується 109 тис. 774 засуджених, з них 6783 – жінок.

«Виробництво Державної пенітенціарної служби України представлене 128 промисловими та 11 сільськогосподарськими підприємствами установ. На сьогоднішній день промислові підприємства представляють такі напрямки виробництва: металообробка, швейне виробництво, видобування та переробка гранітної сировини, виготовлення будівельних матеріалів, деревообробка, електротехнічна продукція та виробництво товарів народного споживання», – повідомляє пенітенціарна служба.

Як зазначає ДПтС, на виробництві підприємств установ виконання покарань запроваджено 40-ка годинний робочий тиждень. У святкові та вихідні дні засуджені звільняються від роботи.

«Станом на 01.08.2013 року середньомісячний заробіток засуджених 434 грн. Заробітна плата нараховується за фактично виконані обсяги робіт та відпрацьований час. Однак, враховуючи низьку кваліфікацію робітничого персоналу із числа засуджених і, як наслідок, малу продуктивність праці, не завжди можливо довести заробітну плату до прийнятого в державі мінімального рівня», – зазначає пенітенціарна служба.

Впродовж минулого року  на цих підприємствах виготовлено продукції на загальну суму 530 млн. грн., за 7 місяців цього року – на 277 млн. грн.

Реалізовується ця продукція, як зазначає ДПтС, у восьми магазинах підприємств установ виконання покарань. Зокрема, промислові товари продають у таких магазинах в Запорізькій, Рівненській, Херсонській, Харківська, Київська та Черкаській областях, а також продовольчі товари – у Харківській та Київській областях.

Крім цього, за І півріччя цього року підприємства установ виконання покарань реалізували продукції на суму 879 тис. грн. на 80 виставках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.