НОВИНИ

Винним у пожежі на Вуглегірській ТЕС назвали машиніста котельні

У Донецькій області завершено розслідування аварії на Вуглегірській теплоелектростанції (ТЕС) , яка сталася 29 березня цього року. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області.

Встановлено, що причиною пожежі на станції стало самозаймання вугільного пилу при розгерметизації пилосистеми.

«У  ході слідства було зібрано достатньо доказів для направлення до суду обвинувального акта у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч.2 ст. 272 (порушення правил безпеки при виконанні робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей) КК України, машиністом - обхідником котельного обладнання Вуглегірської ТЕС» , - повідомляють у прес -службі.

У прокуратурі уточнили, що кримінальне провадження вже направлено до Дебальцевський районний суд, де буде розглянуто по суті.

У той же час в прес-службі відзначили, що наразі тривають слідчі дії стосовно посадових осіб теплоелектростанції щодо встановлення їх можливої ​​провини у незабезпеченні належного стану безпеки на підприємстві.

Нагадаємо, 29 березня на Вуглегірській теплоелектростанції виникла пожежа. Пожежа була ліквідована 30 березня в 5.41. В результаті пожежі один працівник станції загинув, кілька людей постраждали. Вуглегірська ТЕС, яка налічує 2 тис 836 співробітників, була повністю зупинена.

19 червня Кабінет міністрів виділив міністерству енергетики і вугільної промисловості для проведення першочергових аварійно-відновлювальних робіт з ліквідації наслідків цієї надзвичайної ситуації 128,338 млн гривень.

Голова Донецької обласної держадміністрації Андрій Федорук заявляв, що на відновлення Вуглегірської ТЕС необхідно 173,5 млн грн. При цьому він додав, що обсяг коштів, необхідний на відновлення станції, приблизно дорівнює сумі збитку, заподіяного їй пожежею.

Наприкінці серпня міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що Вуглегірська ТЕС запрацює в грудні. Ремонт ТЕС він оцінив у 300 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.