НОВИНИ

Держдеп США не прогнозує нового конфлікту з Росією через військову операцію в Сирії

США не повинні боятися, що Росія жорстко відповість на плановану США військову операцію в Сирії, заявив на слуханнях у комітеті з закордонних справ палати представників конгресу США держсекретар Джон Керрі.

"Російський міністр Лавров (глава МЗС РФ Сергій Лавров – Ред.) чітко заявив, що Росія не має наміру воювати за Сирію . І в особистих бесідах зі мною президент Путін і міністр (Лавров - Ред.) дали зрозуміти, що сирійське питання не підніметься на такий рівень потенційного конфлікту . Їх кораблі (у Середземному морі – Ред.) перебувають на достатній відстані. Вони не несуть загрози . Не думаю , що там щось станеться " , - сказав він.

Таку заяву Керрі зробив у відповідь на запитання конгресмена -республіканця Джорджа Холдинга , який поцікавився, " які цілі обере Росія , якщо заступиться за Сирію".

Присутній на слуханнях голова Об'єднаного комітету начальників штабів ЗС США Мартін Демпсі зазначив у своєму виступі, що на наступних закритих слуханнях військові оприлюднять свої оцінки можливих дій російської сторони.

Керрі також повідомив, що навіть у випадку американського удару по сирійській території він сподівається на продовження співпраці з Росією з питань демократичних перетворень в Сирії.

"Росіяни працюють разом з нами і докладають зусиль до відновлення переговорного процесу (між владою Сирії і опозицією – Ред.). Думаю , вони серйозно підходять до пошуку шляхів для досягнення цієї мети" , - сказав держсекретар.

Він пояснив: " Існує угода , під якою Росія поставила свій підпис, про створення ( в Сирії – Ред.) перехідного уряду за участю нинішнього режиму і опозиції. Це перехідний уряд розробить шляхи формування нового уряду, який вибере сирійський народ".

За оцінками американських ЗМІ, в комітеті з закордонних справ палати представників адміністрації президента Барака Обами належить подолати значно більш серйозне протистояння , ніж у профільному сенатському комітеті.

Як повідомлялось, Комітет сенату з міжнародних відносин у середу 10 голосами проти семи схвалив проект резолюції про нанесення "обмеженого за часом і масштабами " удару по Сирії. Цей проект ще повинен бути прийнятий повним складом сенату наступного тижня.
3 вересня Комітет Сенату США із закордонних справ ввечері узгодив рішення, що санкціонує військову кампанію в Сирії для покарання Дамаска за імовірне застосування хімічної зброї.

Водночас Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун наполягає, що застосування сили у Сирії іншими країнами можливе лише з дозволу Ради Безпеки у разі, якщо буде доведено застосування хімічної зброї.

Тим часом Росія перевела у підвищену бойову готовність центральний командний пункт Генштабу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.