НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: новою епопеєю з позбавленням мандатів влада намагається дисциплінувати регіоналів

Заяви колишнього парламентаря Юрія Кармазіна про можливість позбавлення мандатів ще шести депутатів використовуються владою, щоб примусити провладних чи позафракційних депутатів дотримуватися партійної дисципліни. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив політолог Вадим Карасьов.

На запитання, чиї інтереси у цьому випадку може відстоювати Кармазін, Карасьов відповів:

«Влади, тому що в ПР є багато людей, які сьогодні претендують на внутрішнє "дисидентство", особливо мажоритарники східних і південних регіонів. Це використовується, щоб дисциплінувати цих депутатів, примусити їх коливатися відповідно до генеральної лінії партії. А Кармазін є якраз так би мовити «антидепутатським термінатором», в якості такого дрючка партійної дисципліни».

Кармазін зазначає, що ззовні це виглядає як «боротьба за чистоту виборів», оскільки не йдеться про позбавлення мандатів опозиціонерів.

«На публіку це мінімум репутаційних втрат і публічного осуду (для Кармазіна. – Ред.). І якщо це стосуватиметься лише провладних кандидатів, то серйозної дискредитації для нього не буде», – переконаний політолог.

У випадку продовження відхилення від політики ПР експерт прогнозує «показовий процес» позбавлення мандату одного чи двох її членів.

«Цей процес може бути тільки точковий, навіщо створювати широкі внутрішньо опозиційні рухи і фронти. Може бути лише показовий процес – один-два випадки, щоб всі інші перестали фрондувати», – додав експерт.

Політолог Володимир Фесенко погоджується, що, зважаючи на те, що після виборів пройшов майже рік, продовження епопеї з мандатами депутатів з боку Кармазіна викликає чимало запитань.

«Те, що це робиться майже через рік після виборів, значною мірою девальвуватиме і правовий формат таких рішень, вони виглядатимуть дуже сумнівно, навіть попри чималі порушення окремих виборчих кампаній. Думаю, що в даному випадку діє тактика – бий своїх, щоб чужі побоювались. Тобто це інструмент психологічного тиску, коли таким чином утримуватимуть дисципліну в ПР, а також впливатимуть і на позафракційних депутатів», – вважає експерт.

Як зауважує Фесенко, цим процесом Кармазін дискредитує себе як політика.

«Для нього вочевидь важливо зараз бути в центрі уваги, можливо він сподівається повернутися в парламент. Однак, він наживе чимало ворогів плюс дійсно дискредитує себе, і якщо це не буде руйнацією його подальшої кар’єри, то створить у майбутньому чимало проблем», – прогнозує політолог.

Нагадаємо, колишній парламентарій Юрій Кармазін заявив, що готує позови відносно ще як мінімум шести депутатів від Партії регіонів та позафракційних.

Зокрема, на 5 вересня заплановане судове засідання за позовом Кармазіна й Олександра Гончаренка щодо фальсифікації виборів на користь депутата від Партії регіонів Ігоря Маркова. Позов підкріплений висновками МВС про фальсифікацію виборів у його окрузі з використанням чорнил, що зникають.

Марков вважає це тиском через те, що він не підтримує євроінтеграційні закони.

Як відомо, 8 лютого Вищий адмінсуд за позовом Кармазіна позбавив депутатських повноважень двох народних депутатів - позафракційного Домбровського, обраного у Вінницькому окрузі №11 та Павла Балогу, обраного в окрузі №71 на Закарпатті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.