НОВИНИ

Україна за рівнем свободи слова серед країн Східного партнерства випередила лише Азербайджан і Білорусь

Україна не є регіональним лідером у сфері свободи ЗМІ серед країн Східного партнерства і випереджає лише Азербайджан і Білорусь. Про це свідчать результати пілотного проекту з вивчення індексу свободи ЗМІ в шести країнах Східного партнерства, які оприлюднили 3 вересня у Києві.

Координатор проекту від міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна» Наталія Сад заявила, що за результатами дослідження свободи слова в країнах Східного партнерства аутсайдером став Азербайджан.

Лідером з позитивними тенденціями в цьому напрямку стала Грузія, друге місце зайняла Молдова, третє – Вірменія, Україна посіла четверте місце, передостаннє, п’яте місце зайняла Білорусь.

За словами програмного директора «Інтерньюз-Україна» Андрія Кулакова, у рамках Східного партнерства необхідно створити мережу медіа-організацій, що дозволить вирішувати проблему свободи слова.

«Чим більше про лиха, проблеми, болісні точки у сфері свободи медіа в наших країнах будуть знати західні інститути й експерти, вони зможуть створити дипломатичний тиск на уряд і законодавче поле. Щоб вирішити ці проблеми (ми) повинні створити мережу медійних організацій у рамках нашого регіону (Східне партнерство – Рред.)», – сказав Кулаков.

За його словами, проект розрахований на два роки.

Як повідомлялось, згідно з статистикою Інституту масової інформації за перше півріччя цього року кількість перешкоджання роботі журналістів та випадків цензури в Україні зросла майже втричі.

Нагадаємо, у липні міжнародна організація Freedom House, після чергового побиття журналістів міліцією, закликала українську владу провести розслідування інциденту і поважати права громадян на свободу слова та зібрань.

До цього президент Віктор Янукович доручив міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку й генеральному прокурору Віктору Пшонці щомісяця інформувати його про дотримання свободи слова й недопущення втручання в професійну діяльність журналістів.

Читайте також Медіаексперт: Журналісти несуть потенційну загрозу цьому режиму

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.