НОВИНИ

Мексика і Бразилія вимагають від США пояснень щодо шпигунства за їхніми президентами

Міністерства закордонних справ Бразилії та Мексики викликали до себе американських послів для роз'яснень у зв'язку з інформацією про шпигунство з боку Агентства національної безпеки США. Про це повідомляє Associated Press.

Зокрема, МЗС Мексики зажадав від влади США «ретельного розслідування» відомостей про стеження за листуванням чинного президента країни Енріке Пенья Ньєто під час його виборчої кампанії з метою визначити особу, відповідальну за ймовірне шпигунство. Влада країни підкреслила, що наперед не вважатимуть цю інформацію правдивою, водночас засудивши шпигунство за громадянами країни і порушення міжнародних норм.

На свою чергу, бразильський уряд засудив дії американської влади, назвавши їх «неприйнятним втручанням» у внутрішні справи країни, і зажадав від США негайних роз'яснень у зв'язку зі звинуваченнями в стеженні за листуванням президента країни Ділми Русеф.

Як повідомлялось, інформацію про стеження за Енріке Пенья Ньєто і Ділмою Русеф оприлюднив колишній працівник ЦРУ Едвард Сноуден. 1 вересня її опублікував журналіст Гленн Грінуолд. Зокрема, журналіст навів витяги з листування Ньєто. Крім того, ЗМІ повідомили про прослуховування його телефонних розмов. При цьому не повідомлялося, чи триває стеження зараз.

Раніше влада Великої Британії змусила газету The Guardian віддати або знищити матеріали, передані їй екс-співробітником американських спецслужб Едвардом Сноуденом.

Нагадаємо, 30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.

Згідно з матеріалами, які він передав ЗМІ, американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

1 серпня Росія надала тимчасовий притулок Сноудену.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.