НОВИНИ

МЗС РФ попередило росіян про небезпеку США за кордоном

Міністерство закордонних справ Росії рекомендує громадянам РФ, до яких є претензії з боку правоохоронних органів США, утриматися від закордонних поїздок. Відповідне звернення було опубліковане у понеділок на сайті російського МЗС.

У міністерстві зазначили, що "останнім часом почастішали випадки затримань російських громадян у різних країнах світу за запитами американських правоохоронних органів з метою їх екстрадиції та судового переслідування в США". У якості прикладів російське МЗС наводить арешти Дмітрія Устінова в Литві, Дмітрія Бєлороссова в Іспанії, Максіма Чухарєва в Коста-Ріці, Алєксандра Паніна в Домініканській Республіці.

"Практика показує, що судові процеси над тими, хто був фактично викрадений і вивезений до США, носять упереджений характер, ґрунтуються на хиткій доказовій базі та мають яскраво виражений обвинувальний ухил. Як правило , вони закінчуються винесенням неправомірних вироків з тривалими термінами ув'язнення, що, зокрема, сталося з В.А.Бутом і К.В.Ярошенко, засудженими, відповідно, на 25 і 20 років в'язниці", - йдеться у зверненні.

У МЗС додали, що російські посольства і генеральні консульства надають консульську і правову допомогу росіянам, "проте розраховувати на успішний результат такого роду справ не доводиться".

"У цих умовах МЗС Росії рекомендує російським громадянам утриматися від закордонних поїздок, особливо в країни, що уклали з США договори про взаємну видачу, якщо є обгрунтовані підозри в тому, що американські правоохоронні органи мають до них якісь претензії", - наголосили у російському МЗС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.