НОВИНИ

Reuters: економічні санкції США до російських банків пришвидшили б кінець війни у Сирії

Поки не нанесено військового удару по Сирії, необхідно урізати доступ до фінансової системи США російським банкам, що ведуть бізнес із режимом Асада, пише Сонні Ефрон у своїй статті для Reuters.

«Як повідомляється, російські банки допомагають режиму Асада попри санкції ЄС та США, утримуючи сирійські гроші та легально продовжуючи вести бізнес із ним у Європейському Союзі та США. Із більш агресивним та скоординованим підходом до фінансових санкцій, Обама міг би нанести серйозну економічну шкоду можливостям Асада», - пише авторка.

«Агресивні санкції могли б бути ефективнішими, ніж бомбардування, - значні фінансові витрати тим, хто підтримує Асада, пришвидшили б кінець сирійської громадянської війни", - додає вона.

Проте якщо Росія буде змушеною вибирати між її банками та режимом, що не має світової підтримки, то може припинити озброєння сирійського уряду, зазначається в статті Reuters.

США та ЄС вже наклали жорсткі санкції, які забороняють сирійським банкам безпосередньо вести бізнес на західних ринках капіталу. Винятком є лише сирійська опозиція, яка може відкривати банківські рахунки. Але принаймні три російські банки дають можливість режиму Асада ухилятися від цих санкцій, відкриваючи рахунки у Москві.

«Центральний банк Сирії, згідно із загальнодоступною інформацією, відкрив рахунки у євро та рублях у банку ВТБ, який на 75% належить російській державі. Внєшекономбанк (ВЕБ), як повідомляється, все ще веде бізнес у Сирії. Газпромбанк (ГПБ) працював там минулого року, але зараз заявляє, що припинив свою діяльність.

Всі три банки мають нормальні відносини із фінансовими інституціями Сполучених Штатів. Вони позичають у банків США та інших фінансових інституцій та інвестують у Європі і сильно залежні від західного капіталу".

Як зазначає Reuters, Вашингтон не може контролювати ці російські банки – так само як він не міг зупинити Москву від продажу зброї Асаду. Проте Обама може примусити банки обрати між бізнесом із режимом Асада та нормальним бізнесом зі Сполученими Штатами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.