НОВИНИ

Депутат хоче заборонити куріння ще й на літніх терасах кафе

Депутат Верховної Ради Валерій Мошенський (позафракційний) пропонує парламенту заборонити куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів на терасах закладів ресторанного господарства, а також на територіях органів державної влади, місцевого самоврядування й громадських установ. Про це йдеться у законопроекті №3149, зареєстрованому в Раді 30 серпня.

Депутат пропонує заборонити куріння не лише у приміщеннях закладів ресторанного господарства, а й на терасах, тимчасових будівлях, майданчиках та інших територіях ресторанів.

Депутат запропонував також заборонити куріння не тільки в приміщеннях, а й на територіях об'єктів культурного призначення, органів державної влади й місцевого самоврядування.

Документом також передбачено заборону куріння на територіях підприємств, установ і організацій всіх форм власності, на територіях готелів і гуртожитків, крім спеціально відведених для цього місць.

Аналогічна заборона стосується також приміщень і територій аеропортів і вокзалів.

Відповідно до чинного законодавства, за куріння й розміщення попільниць у приміщеннях ресторанів передбачено штраф від 1 тис. до 10 тис. гривень.

Такий же штраф автор законопроекту пропонує ввести й за надання тим або іншим закладом можливості відвідувачеві курити або за сприяння курінню, у тому числі за розміщення попільниць або їхніх замінників.

Як відомо, 16 грудня минулого року набув чинності закон, що передбачає введення заборони на куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів у приміщеннях закладів ресторанного господарства, органів державної влади, місцевого самоврядування, інших державних установ, а також на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Закон забороняє, крім спеціально відведених для цього місць, куріння в приміщеннях підприємств, установ і організацій всіх форм власності, у приміщеннях готелів, гуртожитків; в аеропортах і на вокзалах.

Документ зобов'язує власників або орендарів відповідних приміщень відводити спеціальні місця для куріння, сукупна площа яких не повинна перевищувати 10% загальної площі відповідного будинку або приміщення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.