НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: Янукович поки не знайшов інструменту для розв'язання проблеми Тимошенко

Влада поки не знайшла інструменту розв’язання питання Юлії Тимошенко. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«На мій погляд, враховуючи те, що за останні два місяці у заявах різних осіб, наприклад, Кожари, Лутковської, лунає одна теза - про відсутність юридичного механізму для звільнення Тимошенко, це означає, що інструмент розв’язання проблеми Тимошенко – не знайдений. Результатів переговорів стосовно подальшої долі Тимошенко поки нема», – заявив Фесенко.

Водночас він зауважив, що на це натякнув і Віктор Янукович в інтерв’ю українським телеканалам.

«Думаю, сьогодні варіанту звільнення Тимошенко ще нема. Янукович на це прозоро натякнув, сказавши, що юридичного механізму поки нема. Якщо його не буде до жовтня, то хтозна, чи буде звільнено Тимошенко», – додав експерт.

Фесенко припускає, що, говорячи про «гуманітарний підхід» до Тимошенко, Янукович мав на увазі помилування.

«Якщо тлумачити майже буквально, то гуманітарний підхід – це помилування. Тобто приблизно така ж схема або схожа, що була використана по відношенню до Луценка. В принципі є й інші варіанти. Можна переглянути газову справу, зменшити вирок і звільнити (Тимошенко. - Ред.) умовно достроково. Але мені здається, що газова тема і покарання Тимошенко – це вже принципи для Януковича, і він навряд чи це застосує», – вважає Фесенко.

Політолог не виключає і ще один варіант вирішення питання Тимошенко – підписання міждержавної угоди для лікування її за кордоном.

«Наприклад, між Україною і Німеччиною. Однак, угоду треба підписати, потім ратифікувати в Верховній Раді і Бундестазі. На це потрібний час. Тобто Тимошенко може бути звільнена після вільнюського саміту. Плюс не тільки вона, а й можливо це буде застосовано до групи осіб, яких відправлять на лікування», – припускає Фесенко.

Нагадаємо, в інтерв'ю українським телеканалам президент Віктор Янукович запевнив, що Україна виконає умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, висунуті з боку Європейської Комісії.

Щодо можливості лікування Тимошенко за кордоном Янукович заявив, що «ніхто питання це не знімає з порядку денного, воно є існує, але підхід до цього питання може бути лише в рамках закону».

Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський вважає, що Україна не використала оптимально час для виконання низки вимог, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.