НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Політолог: незабаром у парламентській більшості та опозиції розпочнеться внутрішня "партизанська війна"

З новим політичним сезоном, що розпочнеться 3 вересня, у Верховній Раді проявлятимуться протиріччя всередині провладної більшості та опозиції. Такі прогнози в коментарі Тиждень.ua висловив політолог Вадим Карасьов.

«Попередня сесія більш чітко демонструвала фронтальну боротьбу в парламенті влади і опозиції (блокування трибуни, проведення виїзного засідання тощо). Під час цієї сесії буде менше фронтальних протиріч влади і опозиції, а більше дисонансу як в опозиції, так і в провладній більшості окремо. Тобто ситуація в парламенті буде більш розмита, менше рельєфна, буде більше кулуарності без публічних домовленостей. Тобто не буде відвертої боротьби влади і опозиції, а багато «партизанських воєн» всередині них», – вважає Карасьов.

На його думку, це зумовлено початком підготовки «стартових позицій» до президентських виборів 2015 року.

«Це буде сезон підготовки стартових позицій до президентської кампанії, яка розгорнеться з початку 2014. Тому будуть певні протиріччя зокрема в опозиції, тому що вона поки не висуває єдиного кандидата і ця тема буде ключовою в опозиційному середовищі для публічного обговорення», – зазначив політолог.

Він також вважає, що закладається «ген дисонансу» і серед провладних депутатів.

«У провладній більшості з'являться «партизанити» - комуністи, в тилу самої ПР будуть проросійські «партизани»... Своя «партизанщина» буде і в опозиції», – додав він.

Водночас Карасьов називає й іншу причину протиріч в парламенті.

«Головний тренд цього політичного сезону – це фіналізація підготовки до Вільнюського саміту для підписання угоди про асоціацію з ЄС. І цей головний вектор роботи Верховної Ради впливатиме на вільну композицію у самій Верховній Раді, тому що ця фронтальна структура, фронтальна матриця парламенту – влада і опозиція – буде менше фронтальною, рельєфною, більш розмитою, тому що вектор за асоціацію і проти неї буде по-іншому розмежовувати політичні сили і по-іншому формуватиме пул союзників, попутників, друзів тощо», – зазначив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.