НОВИНИ

У Кожари запевняють, що "реформаторська активність" влади збільшила євроінтеграційні шанси України

Заступник міністра закордонних справ Віктор Майко вважає, що на сьогодні шанси на підписання Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом є кращими, ніж будь-коли раніше. Про це Майко заявив під час виступу перед студентами Київського інституту міжнародних відносин.

«Ще рік тому і в Україні, і в Європі стосовно підписання Угоди про асоціацію панував достатньо песимістичний настрій. Але сьогодні шанси на укладення угоди є кращими, ніж будь-коли раніше. Це визнають усі», - сказав Майко.

За його словами, це сталося завдяки тому, що в Україні відбуваються реформи та «революційними темпами змінюється законодавство».

Майко зауважив, що впродовж останніх місяців реформаторська активність була безпрецедентною.

«Європа це бачить і робить висновки», - додав він.

Як повідомлялось, голова Верховної Ради Володимир Рибак упевнений, що на першому сесійному тижні український парламент прийме сім законів, що стосуються євроінтеграційного шляху України.

Екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ Ганне Северінсен вважає, що Євросоюз не відмовиться від своїх вимог до України, що пов’язані із принципами демократії та верховенства права. Зокрема, критерії та вимоги висунуті Україні Радою міністрів закордонних справ для підписання угоди про асоціацію не будуть ані зняті з розгляду, ані скасовані.

Серед умов підписання Угоди про асоціацію з ЄС значиться вирішення проблеми екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. На цьому наполягають і окремі європейські політики.

Раніше президент Віктор Янукович запевнив, що Україна виконає умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, висунуті з боку Європейської Комісії.

Проте Янукович не виключає можливості проведення референдуму, якщо буде прийматися рішення про вступ України до Європейського або Митний союзів.

Читайте також: Янукович проголосив курс на «два стільці»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.