НОВИНИ

  ▪   Олександр Михельсон

Раді пропонують вивести Україну з ЄЕП

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про вихід України з Єдиного економічного простору Росії, Білорусі та Казахстану. Документ подав депутат від «Батьківщини» Сергій Терьохін, повідомляє кореспондент Тиждень.ua.

Як сказано в законопроекті, 2004 року ВР ратифікувала угоду про участь в ЄЕП за умови, що «Україна братиме участь у формуванні та функціонуванні Єдиного економічного простору в межах, що відповідають Конституції України».

Водночас, автор проекту вказує, «усі пропозиції України про створення на першому етапі економічної інтеграції  в межах ЄЕП зони вільної торгівлі без винятків та обмежень; умов для вільного переміщення послуг (включаючи продукти інтелектуальної праці) та робочої сили; про запровадження консенсусного голосування у єдиному регулюючому органі ЄЕП замість «зваженого» голосування, базованого на економічних потенціалах країн; про утримання від делегування частини суверенних повноважень країн – членів ЄЕП на користь наднаціональних органів, були де-юре або де-факто відхилені іншими країнами – членами Угоди».

Крім того, автор законопроекту вважає, що повноцінне членство України в Митному союзі, котрий з 2012 року є невід’ємною частиною ЄЕП, вимагатиме виходу зі Світової організації торгівлі.

У зв’язку з цим законопроектом запропоновано припинити участь України в Угоді «Про формування Єдиного економічного простору (ЄЕП)».

Україна має в ЄЕП статус спостерігача.

Водночас Терьохін пропонує внести зміни в законодавство про ратифікацію міжнародних договорів. Згідно з пропонованими змінами, Конституція України має визнаватися вищою за будь-які міжнародні договори, членом котрих є Україна. Такі договори також не повинні тягти за собою зміни Конституції.

Крім того, пропонується надати Верховній Раді право скасовувати обов’язковість дії міжнародних договорів, включаючи правонаступництво за договорами, укладеними СРСР.

Разом із тим, законопроекти про надання згоди на обов’язковість міжнародних договорів мають вносити не лише президент та Кабінет міністрів, як передбачено чинним законодавством, але й народні депутати України.

Як повідомлялось, раніше депутат від Партії регіонів Олег Царьов заявляв, що Угода про асоціацію з ЄС суперечить Конституції України, а його колега Вадим Колесніченко зареєстрував законопроект про відмову від вступу України до Європейського союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.