НОВИНИ

Москаль зрозумів, що "пільгові викриття" Захарченка свідчать про кризу у МВС

Зливши інформацію у ЗМІ про липових учасників бойових дій, МВС «вистрілило холостим патроном». Про це заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Геннадій Москаль, повідомляє його прес-служба.

На думку Москаля, отримавши різкий негатив від суспільства за непрофесіоналізм і провальні дії у зв’язку з втечею ректора Національного університету Державної податкової служби України Петра Мельника, МВС вирішило відволікти від себе увагу «сенсаційним» викриттям - зливши у поважне видання інформацію, що екс-міністри МВС та їхні заступники отримали липовий статус учасників бойових дій за миротворчі операції в Косові.

«В списку липових учасників називається й моє прізвище. Це «звинувачення» не нове, вперше воно з’явилося після призначення міністром МВС В.Цушка в грудні 2006р. (його прес-служба ходила по різних ЗМІ з проханням опублікувати “компромат” на попередників), а потім тему підхопили міністри Анатолій Могильов і Віталій Захарченко. Особисто я неодноразово надавав із цього приводу відповіді на інформаційні запити різних ЗМІ. Але оскільки «компромат» спливає знову й знову, вкотре надаю всі документи, які підтверджують, що ніякого статусу учасника бойових дій у мене не було й немає, і я не користуюся жодними пільгами, передбаченими цим статусом», - пояснив Москаль.

Він також повідомив, що звернувся до глави МВС Віталія Захарченка з проханням надати повний список 385 співробітників МВС, які, за даними ЗМІ, незаконно отримали статус учасника бойових дій.

«Обіцяю опублікувати список одразу після його отримання. Але наперед знаю, якою буде відповідь МВС - що ця інформація підпадає під дію закону України «Про захист персональних даних», тому надати її немає підстав», - вважає політик.

Йому незрозуміло, для чого у поширеній «сенсації» вказали вже покійних Юрія Кравченка й Володимира Подзигуна.

«Які на кладовищі ніякими пільгами користуватися не можуть? Взагалі незрозуміло, навіщо МВС розносить цей мотлох різними ЗМІ, якщо можна зібрати комісію, що надавала статус учасників бойових дій (вона складалася з керівництва МВС) і просто скасувати 385 незаконних рішень про присвоєння статусу учасника бойових дій. Або ж зробити це в судовому порядку. Однак цього ніхто не робить, бо де тоді шукати інший «компромат»? Я вважаю, що цим «гучним викриттям» МВС вистрілило останній патрон, який виявився холостим».

Як повідомллось, газета «Дзеркало тижня оприлюднила інформацію, що протягом 2000-2012 років статус учасника бойових дій за "операції в Косово" отримали 385 працівників МВС, які ніколи не були учасниками миротворчого контингенту . Серед тих, хто отримав "липовий" статус учасника бойових дій: міністри МВС Юрій Кравченко, Юрій Смирнов та Микола Білоконь, заступники міністра Микола Любар, Олександр Міленін, Геннадій Москаль та Олександр Новіков, начальник головного штабу МВС Віктор Зубчук, керівник міністерського апарату Олександр Харламов, голова господарського управління міністерства Володимир Подзигун, а також керівник центру культури і мистецтв МВС, ректор Національного університету внутрішніх справ, начальник центру громадських зв'язків апарату міністра, заввідділом тижневика "Іменем Закону " та багато інших.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.