НОВИНИ

Влада Росії вважає докази США про застосування хімзброї у Сирії непереконливими

Глава МЗС РФ Сєргєй Лавров назвав непереконливими докази про використання хімічної зброї в Сирії, які США надали Росії. Про це Лавров заявив 2 вересня, виступаючим перед студентами Московського державного інституту міжнародних відносин.

"Нам показували якісь викладки, які не мають конкретики: ні географічних координат, ні імен, ніяких змістовних доказів, що проби взяті професіоналами. Ніде не містилося жодних коментарів, що численні експерти піддають сумніву ті відеокадри, які плавають інтернетом", - пояснив Лавров.

За його словами, надати конкретні докази західні країни відмовляються, посилаючись на секретність інформації.

"Те, що нам показували і раніше, і останнім часом наші американські партнери та британські й французькі, нас абсолютно не переконує. Там немає фактів, там є лише розмова про те, що ми знаємо напевно. А коли ми просимо підтверджень більш детальних, кажуть: "Ви знаєте, це все таємно, тому показати не можемо". Значить, немає таких фактів", - підкреслив Лавров.

Як повідомлялось, Держсекретар Джон Керрі 1 версня наголосив, що США мають факти, які свідчать про застосування хімічної зброї в околицях Дамаска і надали Росії відповідні  докази.

"Ми направили до Росії людей, які надали докази, що стосуються останньої хімічної атаки. Але вони (російська сторона - ред.) віддали перевагу не повірити цьому або, принаймні, не визнавати це публічно", - сказав Керрі.

Нагадаємо, раніше російський президент Владімір Путін назвав «дурницею несусвітньою»  оприлюднену США інформацію про застосування урядовими військами Сирії хімічної зброї. За словами Путіна, це «провокація», оскільки, армія і так успішно вела бої з повстанцями у районі Дамаска.

Росія разом з Китаєм раніше заблокувала два попередні проекти рішення Ради безпеки ООН з сирійського питання.

Читайте також: Війна в Сирії: 70 тис жертв, $1,2 млрд допомоги і міжнародний конфлікт щодо військового втручання

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.