НОВИНИ

У Раді може з’явитись нова фракція чи група

У Партії регіонів не виключають зміни конфігурації Верховної Ради і створення під час третьої сесії нових фракцій і груп. Таку думку висловив перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.

"Вже щосили відчувається наближення президентських виборів. Кожен з опозиціонерів  тягнутиме ковдру на себе, і це ще більше загострить ситуацію", - заявив Чечетов "КоммерсантЪ-Украина".

За його словами, в результаті "у парламенті суттєво зміниться розстановка сил".

"Через поведінку опозиції в їхніх фракціях збільшиться кількість депутатів, які хочуть працювати конструктивно. Тому я не виключаю створення в Раді нової фракції або депутатської групи, яка буде співпрацювати з нами", - зазначив Чечетов.

В опозиції зі свого боку вважають, що конфлікти можуть розгорітися в самій більшості.

"У Партії регіонів буде серйозний розкол на темі інтеграції в ЄС, оскільки частина депутатів налаштована на те, щоб саботувати цей процес заради співпраці з Росією", - заявив народний депутат від «Свободи» Ігор Мірошниченко.

На думку директора Інституту глобальних стратегій Вадима Карасьова, такий конфлікт може призвести до переформатування конфігурації в парламенті.

"У керівництві фракції Партії регіонів не зможуть розраховувати на частину своїх соратників, а також на голоси комуністів. Тому не виключено, що буде внесено зміни до регламенту, які знизять до 14-15 людей поріг для формування нової фракції з числа мажоритарників", - пояснив він.

Нагадаємо, третя сесія Верховної ради VII скликання розпочнеться у вівторок, 2 вересня. Спікер Володимир Рибак заявив, що на першому сесійному тижні парламент планує  прийняти сім законів, що стосуються євроінтеграції України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.