НОВИНИ

Авіаносна ударна група США прямує у Червоне море для можливої підтримки удару по Сирії

Американська авіаносна ударна група на чолі з атомним авіаносцем "Німіц" (USS Nimitz, CVN 68 ) прямує в район Червоного моря, щоб у разі необхідності підтримати удар США по Сирії. Про це повідомив журналістам представник Пентагону.

"Це як відкладені кошти. Треба мати ударне угруповання на місці, щоб використовувати його можливості за необхідності" , - зазначив представник військового відомства США.

За його словами, поки група не отримала конкретного наказу в який район східного середземномор'я вона повинна прибути, але переміщається у бік Перської затоки для готовності увійти в неї.

Минулого тижня США прийняли рішення залишити на "Німіц" в районі Перської затоки.

Таким чином , кількість авіаносців у затоці збільшується до двох, оскільки, раніше на зміну "Німіц" в затоку вже прийшов атомний авіаносець "Гаррі Трумен " (USS Harry Truman, CVN 75) і бойові кораблі ударної авіаносної групи, які супроводжують цого.

До цього "Німіц" і кораблі супроводу залишалися Індійському океані.

Раніше джерела у Пентагоні говорили про те , що удар по Сирії завдаватиметься виключно ракетами з американських кораблів у Перській затоці.

Як повідомлялось, Ліга арабських держав підтримала дії міжнародної спільноти проти сирійського уряду після імовірної хімічної атаки в околицях Дамаска.

Учасники зустрічі в Каїрі ухвалили резолюцію, в якій «повну відповідальність» за напад 21 серпня покладають на сирійський режим і закликали до «покарання і кримінального переслідування всіх причетних» у міжнародному трибуналі.

Нагадаємо, 31 серпня президент США Барак Обама прийняв рішення застосувати військову силу проти Сирії, але з відтермінуванням дати удару. Обама заявив, що має намір домагатися схвалення Конгресу для нанесення удару по Сирії. Питання винесуть на голосування після початку сесії 9 вересня.

Американські конгресмени привітали рішення Обами винести питання про військову операції проти Сирії на схвалення конгресу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.