НОВИНИ

Повінь у Росії: рівень води у річці Амур перевищив критичну позначку і продовжує зростати

Рівень води в річці Амур поблизу Комсомольська-на-Амурі 2 вересня перевищив позначку вісім метрів. У місті тривають роботи з побудови та зміцнення захисних дамб.

У Хабаровську вода в Амурі піднялася до 7 метрів 97 сантиметрів. Це на півтора метри вище за історичний максимум і майже на два метри перевищує критичну позначку.

Мер Хабаровська Олександр Соколов назвав повінь «аномальною», але наголосив, що масової евакуації людей влада не планує. Відселять лише жителів підтоплених будинків з прибережного та низинних районів міста. У Хабаровську підтоплені 600 будинків.

За прогнозами гідрологів, до 5 вересня вода може піднятися до 8 метрів 30 сантиметрів.

На ділянці автодороги Хабаровськ – Комсомольськ-на-Амурі працює мобільна поромна переправа. 12 тисяч рятувальників і військових беруть участь у боротьбі з повінню.

Як повідомлялось, нинішню повінь на Далекому Сході називають найжахливішою за 120 років. Від неї постраждали вже понад 50 тисяч людей.

Нагадаємо, 18 серпня рівень води в річці Амур у Хабаровську досяг історичного максимуму в 6,42 м. 

Режим надзвичайної ситуації запроваджено у п'яти регіонах Далекого Сходу: Якутії, Приморському та Хабаровському краях, Амурській області та Єврейській автономній області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.