НОВИНИ

Ліга арабських держав схвалила дії міжнародної спільноти проти влади Сирії

Ліга арабських держав підтримала дії міжнародної спільноти проти сирійського уряду після імовірної хімічної атаки в околицях Дамаска.

Учасники зустрічі в Каїрі ухвалили резолюцію, в якій «повну відповідальність» за напад 21 серпня покладають на сирійський режим.

Ліга арабських держав також закликала до «покарання і кримінального переслідування всіх причетних» у міжнародному трибуналі.

Тим часом, у Вашингтоні законодавці мають визначитися в питанні запропонованої президентом США Бараком Обамою військової операції проти сирійського режиму. Обидві палати Конгресу, як очікується, розглянуть це питання 9 вересня.

Держсекретар Джон Керрі 1 версня наголосив, що США мають факти, які свідчать про застосування хімічної зброї в околицях Дамаска.

За словами Керрі, у зразках волосся і крові з місця імовірної атаки 21 серпня є сліди нервово-паралітичного газу зарину.

Влада Сирії заперечує використання хімічної зброї  та звинувачують в цій атаці опозиційні сили.

Він також повідомив, що США надали Росії докази застосування владою Сирії хімічної зброї проти цивільного населення.

"Ми направили до Росії людей, які надали докази, що стосуються останньої хімічної атаки. Але вони (російська сторона - ред.) віддали перевагу не повірити цьому або, принаймні, не визнавати це публічно", - сказав Керрі.

Нагадаємо, раніше російський президент Владімір Путін назвав «дурницею несусвітньою»  оприлюднену США інформацію про застосування урядовими військами Сирії хімічної зброї. За словами Путіна, це «провокація», оскільки, армія і так успішно вела бої з повстанцями в районі Дамаска.

Росія разом з Китаєм раніше заблокувала два попередні проекти рішення Ради безпеки ООН з сирійського питання.

Читайте також: Війна в Сирії: 70 тис жертв, $1,2 млрд допомоги і міжнародний конфлікт щодо військового втручання

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.